Початок посту:  1 квітня 2023 року (сб) в 06:35

Перервати піст:  2 квітня 2023 року (нд) 08:23 – 10:52

КАМАДА ЕКАДАШІ У КВІТНІ 2023 РОКУ – 1 КВІТНЯ

Шрі Сута Госвамі сказав: “О святі, дозвольте мені висловити покірну повагу Всевишньому Господу Харі, Бгаґавану Шрі Крішні, сину Девакі та Васудеви, чиєю милістю я можу описати день посту, який усуває всі види гріхів. Юдгіштхіра посвячений у прославлення Господом Крішною двадцяти чотирьох головних екадаші, що знищують гріх, і тепер я перекажу тобі одну з цих оповідей. Великі вчені мудреці обрали ці двадцять чотири оповідання з вісімнадцяти пуран, і вони, справді, піднесені.

Юдхіштхіра Махараджа сказав: “О Господи Крішно, о Васудево, прийми, будь ласка, мою смиренну пошану. Будь ласка, опиши мені екадаші, що приходить у світлу половину місяця чайтра (березень-квітень). Як він називається і за що його прославляють?”

Господь Крішна відповів: “О Юдгіштхіро, будь ласка, уважно вислухай, як Я розповім давню історію цього священного екадаші, історію, яку розповів Васіштха Муні цареві Діліпі, прадіду Господа Рамачандри.”

Цар Діліпа запитав великого святого Васіштху: “О мудрий брахмане, я хочу почути про екадаші світлої половини місяця чайтра. Будь ласка, опиши його мені”.

Васіштха Муні відповів: “О царю, твоє питання гідне прославлення. Я з радістю розповім тобі те, що ти хочеш дізнатися. Екадаші, що приходить в два світлі тижні чайтрі називається Камада екадаші. Він поглинає всі гріхи так само, як лісова пожежа поглинає всі дерева. Він дуже очищує і дарує найвище благо тому, хто щиро дотримується його. Отже, царю, послухай давню історію, яка настільки сприятлива, що знищує всі гріхи людини, яка лишень слухає її.

Давним-давно було місто Ратнапура, прикрашене золотом і коштовностями, в якому гострозубі змії насолоджувалися сп’янінням. Цим дуже гарним царством, в якому жило багато гандхарвів, кіннарів та апсар, правив цар Пундаріка.

Серед гандхарвів був Лаліта і його дружина Лаліта, дуже чарівна танцівниця. Вони були дуже прив’язані одне до одного, а їхній будинок був сповнений багатства та чудової їжі. Лаліта ніжно любила свого чоловіка, й він також постійно думав про неї у своєму серці.

Якось у палаці царя Пундаріки танцювало багато гандхарвів, і Лаліта співав сам, без дружини. Під час співу він не міг не думати про неї, а тому збивався з ритму та мелодії. Лаліта фальшиво закінчив свій спів, і один із заздрісних зміїв, що супроводжують царя, повідомив йому, що Лаліта поглинений думками про свою дружину, а не про свого правителя. Вислухавши це, цар розлютився, його очі в гніві налилися кров’ю. Він закричав: “О дурний негіднику, оскільки ти, виконуючи свої обов’язки, в пристрасті думав про жінку, замість того, щоб думати про свого царя, я проклинаю тебе стати людожером!”

О царю, Лаліта миттєво перетворився на страшного канібала, величезного демона-людожера, чий вигляд жахав кожного. Його руки були завдовжки у вісім миль, рот його — як величезна печера, очі подібні до сонця і місяця, ніздрі були схожі на бездонні колодязі, шия була справжньою горою, стегна були завширшки чотири милі, а його гігантське тіло піднімалося вгору на шістдесят чотири милі. Так бідний Лаліта, чудовий співак-гандхарва, постраждав через образу царя Пундаріки.

Бачачи свого чоловіка, який страждає, як жахливий людожер, Лаліта поринула в горе. Вона думала: “Тепер, коли мій дорогий чоловік страждає від прокляття царя, що мені робити? Куди йти?” Так Лаліта сумувала день і ніч. Замість насолоди життям дружини гандхарва, вона блукала порожніми джунглями разом зі своїм жахливим чоловіком, який через прокляття царя повністю впав і повністю загруз у жахливій гріховній діяльності. Він блукав у відразливих місцях; колись привабливий напівбог-гандхарва скотився до жахливої поведінки людожера. Повністю збожеволівши, дивлячись на такі страждання дорогого чоловіка, Лаліта плакала у своїх божевільних подорожах.

Проте, на щастя, одного разу Лаліта зустріла святого Шрінгі. Він сидів на вершині відомого пагорба Віндх’ячала. Наблизившись до нього, вона висловила свою покірливу пошану. Святий подивився на Лаліту, яка схилилася перед ним, і сказав: “О прекрасна, хто ти? Чия ти дочка та навіщо прийшла сюди? Будь ласка, розкажи мені всю правду”.

Лаліта відповіла: “О великий святий, я дочка великого гандхарви Вірадханва, і звуть мене Лаліта. Я блукаю в лісах і степах зі своїм дорогим чоловіком, який через прокляття царя Пундаріки став демоном-людожером. О брахмане, я дуже засмучена, бачачи його люту подобу і жахливі гріховні вчинки. О вчителю, будь ласка, скажи, що мені робити для викуплення гріхів чоловіка. Що я маю зробити, щоб звільнити його від демонічного образу, о найкращий із брахманів?”

Святий відповів: “О небожителько, є екадаші, що називається Камада, він приходить у світлу половину місяця чайтра. Незабаром він настане. Бажання кожного, хто постує цього дня, виконуються. Якщо ти дотримуватимешся посту в цей екадаші згідно з правилами і приписами, то передаси отримане благо чоловікові, й він миттєво звільниться від прокляття”. Лаліта з повною вірою постувала на Камада екадаші. згідно з настановами святого Шрінгі, а в двадаші, поставши перед ним і мурті Господа Васудеви, сказала: “Я з вірою дотримувалася посту в Камада екадаші. Завдяки благу, отриманому мною дотриманням екадаші, дозволь моєму чоловікові звільнитися від прокляття, яке перетворило його на демона-людожера. Нехай благо, отримане мною, звільнить його від страждань”.

І тільки-но Лаліта сказала це, її чоловік, який стояв поруч, відразу ж звільнився від прокляття царя. Він миттєво набув свого попереднього вигляду гандхарви Лаліти, гарного небесного співака, прикрашеного багатьма чудовими прикрасами. Тепер він міг насолоджуватися зі своєю дружиною Лалітою навіть великим достатком. Все це відбулося силою і славою Камада екадаші: подружжя гандхарвів зійшло на літаючий корабель і піднялося на небеса.

Господь Шрі Крішна продовжив: “О Юдгіштхіро, найкращий з царів, кожен, хто слухає цю чудову розповідь, звичайно ж, дотримуватиметься Камада екадаші, роблячи все можливе, — таке велике благо дарує він щирому відданому. Тому Я описав тобі його славу на благо всього людства. Немає кращого екадаші, ніж Камада екадаші. Він може усунути навіть гріх убивства брахмана, а також знищує демонічні прокляття та очищує свідомість. У всіх трьох світах серед рухомих та нерухомих живих істот немає кращого дня”.

Так закінчується розповідь про славу Чайтра-шукла екадаші, або Камада екадаші, із Вараха Пурани.