Аналогів у світі  нема. В ній вчать, як правильно провести Екадаші, щоб отримати максимальні духовні та матеріальні благa.

Екадаші – це уособлена Йога-Мая, яка вийшла з тіла Вішну і вбила демона Муру. Тоді Господь Вішну дав їй благословення вирішувати всі матеріальні проблеми, всіх живих істот. Саме вона вповноважена в цьому. Екадаші була, є і буде, щоб вирішувати проблеми зі здоров’ям, невезінням, важкою кармою та допомагати духовно просуватися. Шріла Прабгупада хотів, щоб всі дотримувались Екадаші, бо вона – мати відданості. Вона вирішує проблему, а натомість хоче зерно бгакті. Про особливості школи та силу священного дня Екадаші нам розповів Шрі Харі Дас.

Шрі Харі дас практикує 32 роки. З них більшість дотримувався Екадаші без особливого занурення в суть процесу, просто піст та більше діяльності у Свідомості Крішни. Проте 6 років назад ситуація змінилася.

« В одного  мого товариша була проблема. Вона ніяк не вирішувалася. Його дружини мала шизофренію. Перепробували всі види традиційного і нетрадиційного лікування (тантрики, монахи, екзерцисти). Врешті прийшла ідея, що Екадаші має допомогти. Я почав глибше вивчати їх. Згідно всіх  історій був систематизований та сформований список правил, як слід дотримуватися Екадаші. Ми з друзями  спробували, віддаючи всі результати посту  хворій дружині мого товариша. І вона одужала.

Основна задача в тому, щоб передавати результати іншим людям. Тобто ми їм, вони нам. Як мінімум є 4 Екадаші, де прямо говориться, що результати треба передавати. Коли ми почали передавати, все запрацювало. І працює по математиці духовній 1-1=1. Ціль школи – гуртувати людей, надихати спільно тримати Екадаші,  щоб вони більше зосереджувалися на духовній діяльності цього дня й допомагали один одному» – розповідає прабгу Шрі  Харі.

 

Екадаші – не просто день в календарі, це особистість. І вона сама може вирішити наші проблеми, але треба з нею налагодити контакт, якраз ці інструкції допомагають це зробити. Основні правила це:

  1. Правильно розпочати піст з молитвою.
  2. Вибрати посильний вид посту (сухий, на воді, їжа без зернобобових). При цьому вся їжа і вода мають бути запропоновані Господу (прасадом), інакше піст не зарахується. Також треба розуміти, що краще зібратися в колі відданих, вшановуючи прасад, ніж поститись насухо і займатися кармічними справами.
  3. Виконувати, дії пов’язані з бгакті-йогою: молитва, джапа, кіртан, служіння, читання священних книг, благодійна діяльність тощо. Адже саме бгакті-йога стирає нашу карму. Плюс в цей день обов’язково треба щось віддати. Яґ’я ніколи не вважається завершеною, якщо ти не роздавав щось. І можна почати з простого – роздати одяг. Чи хоч одну гривну пожертвувати туди, де кошти спрямовують на духовні цілі. Можна фінансово комусь з відданих допомогти тощо.
  4. Вийти в правильний час – з молитвою, якою передаєте результати посту. Це другий день двадаші. Час, це самий Господь в матеріальному світі – він конкретний. Шріла Прабгупада наголошував, якщо за певних причин забули чи пропустили піст, але з того моменту, як ви дізналися, то маєте тримати Екадаші і виходити у встановлені години.

Повноцінно школа ще не запрацювала, але фундамент і початок закладений. Уже створений сайт (поки тільки інформативний). На сайті є всі історії Екадаші. Також тут можна знайти інформації про християнські та мусульманські пости. Шрі Харі прагне, щоб Екадаші дотримувались всі, незалежно від віросповідання. Адже Екадаші дає благо всім. Головне, щоб  людина запропонувала їжу Господу у своїй традиції та провела цей день в духовних справах та настрої. Також є група в фейсбуці й телеграмі.

Планується, що Школа Екадаші буде онлайн. В ній будуть читати лекції  на різні теми, які допоможуть тримати Екадаші, та й загалом впорядкувати життя. Навчання в школі буде доступним і здійснюватиметься на основі пожертв. Учасники будуть реєструватися та ділитися на групи з кураторами, де обмінюватимуться своїми результатами в Екадаші з іншими учасниками. Так можна задовольнити Госпда допомагаючи один одному. Велика кількість благословень – творить чудеса. Зрозуміло, що в багатьох мета буде матеріальна. Та з часом  їх мотиви ставатимуть духовні.

 

Шрі Харі підтверджує, що в його оточенні багато  людей не вайшнавів, які дотримуються Екадаші: «Теща в тому числі. Періодично звертаються люди, які вперше чують про вайшнавську культуру. Просто приходять люди зі сторони. Ця тема стає цікавою, адже  всі мають матеріальні проблеми, а саме Екадаші їх вирішує духовним чином. Думаю, така школа визріла. Я  отримав дозвіл та благословення свого духовного учителя. Про це знає вище керівництво, тож все робиться в рамках ІСККОН».

Школа потрібна, людей треба вчити. Це також сприятиме популяризації вайшнавської культури.