Початок посту:  10 жовтня 2023 (вт) 7:11

Перервати піст:   11 жовтня 2023 (ср) 7:13 – 10:53

ІНДІРА ЕКАДАШІ У ЖОВТНІ 2023 (ПІСТ) 10 ЖОВТНЯ

Слава Індіра екадаші описана в «Брахмавайварта-Пурані».

Юдгіштхіра Махараджа сказав: “О Мадхусудано, о переможець демона Мадху, як називається екадаші темної половини місяця ашвіна (вересень-жовтень)? Будь ласка, розкажи мені про його славу”.

Всевишній Господь Шрі Крішна відповів: “Цей святий день називається Індіра екадаші. Якщо людина постує цього дня, всі її гріхи знищуються, а його предки, які впали в пекло, отримають визволення. О найкращий із царів, той, хто просто слухає про цей екадаші, досягає великого блага, яке отримується в результаті жертвопринесення коня.

У Сатья-югу жив цар на ім’я Індрасена, який був такий могутній, що знищив усіх своїх ворогів. Його царство називалося Махішматі-пурі. Знаменитий і дуже релігійний цар Індрасена належним чином дбав про своїх підданих, тому він був дуже багатий на золото, зерно, синів та онуків. Він був також великим відданим Шрі Вішну. Особливе задоволення він отримував, співаючи Моє ім’я, вигукуючи: “Говінда! Говінда” Таким чином, цар Індрасен постійно присвячував себе чистому духовному життю і проводив багато часу, медитуючи на Абсолютну Істину.

Одного разу, коли цар Індрасена щасливо і спокійно головував на зборах, з’явився неперевершений промовець Нарада Муні, який спустився з неба. Цар з поклоном та великою пошаною привітав мудреця Нараду, святого серед напівбогів, запрошуючи до палацу, пропонуючи йому зручне сидіння, омиваючи його ноги та вимовляючи сердечні слова привітання. Тоді Нарада Муні сказав Махараджі Індрасені: “О царю, чи процвітають сім складових твого царства? Чи стаєш ти все більше і більше відданий Верховному Господу, Шрі Вішну?”

Цар відповів: “Твоєю милістю, о найвеличніший серед мудреців, все дуже добре. Сьогодні, якраз до твого приходу були вдало вчинені всі жертви в моєму царстві. Будь ласка, зроби милість, поясни причину свого приходу сюди”.

Тоді Шрі Нарада, мудрець серед напівбогів, сказав: “О знаменитий серед царів, вислухай мою дивовижну промову. Коли я спустився з Брахма-локи на Ямалоку, Господь Ямараджа щиро привітав мене і запропонував чудове сидіння. Так як я правильно прославляв його і чудово служу Всевишньому Господу, я помітив твого батька на зборах Ямараджі. Він був дуже релігійним, але через те, що передчасно перервав пост в екадаші, він потрапив на Ямалоку. Твій батько передав кілька слів тобі. Він сказав: “У Махішматі живе цар на ім’я Індрасена. Будь ласка, розкажи йому, що я перебуваю тут, що через свої минулі гріховні дії я змушений жити в царстві Ямараджі. Будь ласка, передай йому це послання від мене: “О сину, дотримуйся Індіра екадаші і роздавай багато милостині, так я зможу піднятися на небо” (2).

Нарада продовжував: “Вислухавши ці слова, о царю, я одразу пішов до тебе. Тобі слід допомогти батькові дотриманням посту в Індіра екадаші. Завдяки цьому добродійному вчинку, який ти зробиш, твій батько потрапить на небо”.

Цар Індрасена попросив: “О великий Нарададжі, будь ласка, будь милостивий і розкажи мені, як дотримуватися посту в Індіра екадаші, також скажи мені в який місяць і день він приходить”.

Нарада Муні відповів: “О царю, будь ласка, вислухай, як я опишу правила дотримання Індіра екадаші. Цей екадаші буває під час темної половини місяця ашвіна. У дашамі, день перед екадаші, встань рано-вранці, омийся і потім зроби щось для Бога з повною вірою. Опівдні знову омийся в проточній воді і запропонуй підношення своїм предкам з вірою та відданістю. Не треба їсти більше одного разу на день, а вночі спи на підлозі.

Коли ти прокинешся в екадаші вранці, ретельно вичисти рот і зуби і потім з глибокою відданістю до Господа дай наступну святу обітницю: “Сьогодні я буду повністю постувати і відмовлюся від усіх видів відплати за це. О лотосоокий Всевишній Господи, о безгрішний. будь ласка, дозволь мені сховатися у Твоїх лотосних стопах”. Опівдні встань перед Шрі-Шалаграма-шилою (3) і поклоняйся Йому щиро, дотримуючись усіх правил і розпоряджень; потім запропонуй підношення своїм предкам. Потім нагодуй гідних брахманів і запропонуй їм якусь пожертву відповідно до своїх можливостей. Після цього візьми їжу, піднесену предкам, понюхай її та запропонуй корові. Далі, поклоняйся Господу Хрішикеші з пахощами та квітами і, на завершення, пильнуй всю ніч біля Божества Шрі Кешави.

Рано вранці наступного дня, у двадаші, поклоняйся Шрі Харі з великою відданістю і запроси брахманів на розкішний бенкет. Потім нагодуй близьких і сам прийми їжу в мовчанні. О царю, якщо ти суворо дотримуєшся описаного посту в Індіра екадаші, контролюючи свої почуття, твій батько, безперечно, підніметься до обителі Господа Вішну”. Сказавши це, Девариші Нарада миттєво зник.

Цар Індрасена досконало виконав настанови великого святого і постував разом зі своїми близькими та слугами. Коли в двадаші він розговівся (перервав піст), з неба посипалися квіти. Благо, здобуте Індрасеною завдяки дотриманню екадаші, отримав його батько, що знаходиться в царстві Ямараджі, який таким чином здобув цілком духовне тіла. Індрасена побачив його, коли він піднімався на спині Гаруди до обителі Господа Харі. Сам Індрасена без перешкод правив своїм царством, а коли настав час, передав царство синові і теж вирушив на Вайкунтху.

О Юдгіштгіро, така слава Індіра екадаші темної половини місяця ашвіна. Кожен, хто слухає чи читає цю розповідь, без сумніву, насолодиться життям у цьому світі, звільниться від усіх минулих гріхів і після смерті повернеться додому, назад до Бога, де житиме вічно.

Так закінчується розповідь про славу Ашвіна-Крішна Екадаші, або Індіра Екадаші, з Брахма-вайварта Пурани.

Примітки:

  1. Сім складових царства: сам цар; його міністри; його скарбниця; його армія; його союзники; брахмани, які здійснюють жертвопринесення; та потреби підданих.
  2. Кожна жива істота є індивідуальною, і кожен повинен індивідуально практикувати свідомість Крішни, щоб повернутися назад до Бога. Як стверджується в Гаруді Пурані, ті, хто перебувають у пеклі, не можуть практикувати свідомість Крішни, оскільки це потребує певного спокою ума, що неможливе через пекельні тортури. Якщо близькі родичі грішника, який страждає в пеклі, роздають милостиню від імені грішника, він може залишити пекло і піднятися на небесні планети. Але якщо близькі грішника дотримуються посту в цей екадаші для свого родича, який страждає, то він безпосередньо вирушає в духовний світ, про що і йдеться в цьому розділі.
  3. Шрі Шалаграма-шила – це Божество Господа Вішну у вигляді гладенького круглого темного каменю. Віддані поклоняються йому, щоб досягти звільнення. Шалаграма-шила описаний в Падма Пурані, Уттара Кханді.