Початок посту:  10 вересня 2023 (нд) 6:25

Перервати піст:  11 вересня 2023 (пн) з 6:26 до 10:45

АННАДА ЕКАДАШІ У ВЕРЕСНІ 2023 (ПІСТ) 10 ВЕРЕСНЯ

Слава Аннада (Аджа) екадаші описана у «Брахма-вайварті Пурані».

Юдгіштхіра Махараджа сказав: “О Джанардано, захиснику всіх живих істот, будь ласка, скажи мені назву екадаші темної половини місяця бхадрапада (серпень-вересень)”. Всевишній Господь, Шрі Крішна, сказав: “О царю, слухай мене уважно. Цей священний екадаші, який усуває всі гріхи, називається Аджа. Кожен, хто дотримується цього дня повного посту і поклоняється Хришикеші, повелителю почуттів, звільниться від усіх наслідків гріхів. Навіть той, хто просто слухає про цей екадаші, звільняється від минулих гріхів. О царю, у всіх земних і небесних світах немає дня, кращого за цей. Без сумніву, це істина.

Жив колись уславлений цар Харішчандра, правитель світу, людина великої віри та чесності. Його дружину звали Чандраматі і був у нього син Лохіташва; проте силою долі Харишчандра втратив своє величезне царство і продав дружину та сина. Благочестивий цар став низьким слугою собакоїда, який зробив його сторожем крематорію. Однак, навіть займаючись такою низькою службою, він не втратив своєї віри і доброї вдачі, так само як сома-раса, навіть змішана з іншою рідиною, не втрачає своєї здатності дарувати безсмертя.

Цар провів в таких умовах багато років. Але одного разу він, сумуючи, подумав: “Що мені робити? Куди йти? Як звільнитися від цього тяжкого становища?” Так він занурився в океан занепокоєння та страждання.

Якось там проходив великий святий, і цар, побачивши його, з радістю подумав: “О! Господь Брахма створив брахманів, щоб вони допомагали іншим. Харишчандра висловив свою повагу до святого, якого звали Гаутама Муні. Зі складеними руками цар постав перед Гаутамою і розповів свою сумну історію. Вислухавши його, Гаутама Муні здивувався. Він подумав: “Тепер цей могутній цар опустився до того, щоб підбирати одяг мерців!” Гаутама сповнився співчуттям до Харішчандри та й дав йому настанову про те, як очиститися за допомогою посту.

Гаутама Муні сказав: “О царю, у темній половині місяця бхадрапада є особливо сприятливий екадаші, названий Аджа, який усуває всі гріхи. Цей екадаші такий сприятливий, що якщо ти просто дотримуєшся посту в цей день та здійснюєш іншу аскезу, то всі твої гріхи знищаться. На щастя, він настане через сім днів. Я раджу тобі тримати піст цього дня і не спати всю ніч. Якщо ти зробиш так, то всі наслідки твоїх минулих гріхів закінчаьбся. О Харішчандре, я прийшов сюди через твої минулі благочестиві діяння. Тепер же, хай супроводжує тебе удача”. Сказавши так, Гаутама миттєво зник.

Цар Харишчандра послухався настанов Гаутами щодо посту у священний день Аджа екадаші. О Юдхіштхіро, оскільки цар дотримувався посту в цей день, наслідки його гріхів відразу ж зникли, о леве серед царів, лиш поглянь на вплив цього посту в екадаші! Він миттєво перемагає всі нещастя, від яких страждає людина через минулу гріховну діяльність. Таким чином, Харішчандра звільнився від усіх страждань. Лише завдяки силі цього чудового екадаші він возз’єднався з дружиною та сином, які померли, але тепер воскресли. На небі напівбоги стали бити в литаври та обсипати квітами Харишчандру, царицю та їхнього сина. Благословенням посту в екадаші він легко отримав царство. Крім цього, коли цар Харишчандра залишив цю планету, його родичі та всі піддані вирушили разом із ним у духовний світ. Також кожен, хто слухає і вивчає славу цього екадаші, набуде того ж добра, що й від жертвопринесення коня”.

Так закінчується розповідь про славу Бхадрапада-Крішна екадаші, або Аджа екадаші, із Брахма-вайварта Пурани.